Rozważasz zabieg medycyny estetycznej? Zacznij od konsultacji z lekarzem

konsultacja estetyczna

Konsultacja ze specjalistą to nieodzowny element wizyty w klinice medycyny estetycznej. Każda procedura ma szereg przeciwwskazań, które należy wykluczyć przed jej wykonaniem. W przeciwnym wypadku można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego, a nawet nabawić się problemów zdrowotnych. Dlatego jeśli rozważasz zabieg odmładzający, udaj się do zaufanej kliniki, gdzie przed każdą, nawet najmniej inwazyjną procedurą, odbywają się konsultacje estetyczne. Wyjaśniamy, jak wygląda rozmowa z lekarzem i jaki jest jej cel.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to dział medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia osób zdrowych dzięki podejmowaniu działań zapobiegawczych. Celem zabiegów medycyny estetycznej jest profilaktyka starzenia się skóry oraz jej odmładzanie. Nadrzędnym celem jest poprawianie fizycznego wyglądu pacjenta. Pośrednio zabiegi medycyny estetycznej wpływają również na wzmocnienie kondycji psychicznej – wzrost samooceny, podbudowanie pewności siebie.

Wiele osób ma kompleksy związane z widocznymi zmianami skórnymi, które w mniejszym bądź większym stopniu wpływają na postrzeganie siebie. Medycyna estetyczna proponuje skuteczne, mało inwazyjne i stosunkowo trwałe rozwiązania, które pozwalają pozbyć się kompleksów. Indywidualnie dopasowane terapie wykonywane przez specjalistów oraz poprzedzający je dokładny wywiad z pacjentem wraz z pozytywnym przejściem badań, mogą na zawsze pomóc w poprawie samooceny i sprawić, że znów poczujemy się atrakcyjni.

Na czym polega konsultacja estetyczna?

Konsultacja estetyczna to spotkanie lekarza medycyny estetycznej z pacjentem, podczas którego odbywa się rozmowa i ewentualne badanie, pozwalające na zakwalifikowanie do określonego zabiegu lub zabiegów. Konsultacja estetyczna to również czas na omówienie zabiegów najlepiej dopasowanych do Twojego przypadku i oczekiwanego efektu końcowego. Lekarz przedstawi Ci różne opcje leczenia – wspólnie wybierzecie najkorzystniejszy dla Ciebie wariant. Pierwsza wizyta w Klinice Miracki w Warszawie zawsze ma charakter konsultacji specjalistycznej i jest to standardem w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Jeśli zapisałeś się na zabieg i nie zaproponowano Ci wcześniej konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem, powinieneś udać się do innej kliniki.

Cel konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej

Celem konsultacji estetycznej jest przede wszystkim ocena stanu zdrowia pacjenta i wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zaproponowanych zabiegów. Nie ukrywaj żadnych faktów na temat swojego zdrowia i przyjmowanych leków, nawet jeśli jest to dla Ciebie wstydliwe. Ukrycie faktów, choć mogą na pozór wydawać się nieistotne, może być tragiczne w skutkach. Konsultacja estetyczna odbywa się w dyskrecji i nic, o czym powiesz lekarzowi, nie wyjdzie poza ściany gabinetu.  

Podczas spotkania lekarz musi dowiedzieć się, jakie są oczekiwania pacjenta wobec zabiegów medycyny estetycznej. Specjalista wyjaśni Ci, czego tak naprawdę możesz spodziewać się po wybranych procedurach. Zaproponuje takie zabiegi, które pozwolą na osiągnięcie naturalnych, nieprzerysowanych efektów. Celem medycyny estetycznej jest bowiem poprawa wyglądu, a nie zmiana nie do poznania.

Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej powinieneś zadawać pytania. Sporządź listę nurtujących Cię zagadnień. Rozmowa ze specjalistą to świetna okazja, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Lekarz stara się dokładnie wyjaśnić przebieg zabiegu i rekonwalescencji, aby pacjent zdawał sobie sprawę zarówno z zalet, jak i z zagrożeń związanych z daną terapią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy