Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty i czy warto go stosować?

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Bezbolesny i w pełni bezpieczny dla skóry może być wykonywany o każdej porze roku. Jakie efekty daje peeling i dlaczego warto go stosować?

Peeling kawitacyjny, nazywany także kawitacją, to nowoczesny i bezbolesny sposób głębokiego oczyszczania skóry. Zabieg chętnie wykonywany jest przez kobiety, którym zależy na regularnym oczyszczaniu naskórka. Możemy wykonać go niemal w każdym gabinecie, bez względu na porę roku. Na czym polega metoda i na jakie efekty można liczyć? 

Co to jest kawitacja?

opiera się na metodzie kawitacji. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane są dźwięki o częstotliwości od 18 do 100 kHz. Niska częstotliwość jest słabo absorbowana w warstwie rogowej i żywych warstwach skóry, a równocześnie zwiększa przepuszczalność bariery skórnej, dzięki czemu przenikalność niektórych substancji aktywnych ulega znacznemu zwiększeniu. Zjawisko wykorzystywane jest do złuszczana zrogowaciałych komórek naskórka, oczyszczania porów skóry i usuwania znajdujących się w nich drobnoustrojów. Dodatkowo zabieg stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, przyczyniając się do poprawy jędrności naskórka.

Jak wykonuje się peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia elektrycznego, emitującego fal ultadźwiękowe, które przy kontakcie z wilgotną skórą, wywołują efekt kawitacji.  Woda na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki, wypełnione gazem, które pod wpływem działania fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają i prowadzą do rozbicia martwych komórek naskórka oraz odsłonięcia młodszej warstwy skóry, która pozbawiona jest zaskórników i zanieczyszczeń.

Zabieg stanowi alternatywę dla mechanicznego oczyszczania skóry i innych metod inwazyjnych, jak na przykład czy mikrodermabrazja. Jest znaczenie bardziej delikatny niż peelingi chemiczne, dzięki czemu mogą wykonywać go również osoby ze skórą wrażliwą. Czas zabiegu wynosi od 30 do 60 minut. W zależności od potrzeb peeling można powtarzać jednak nie częściej niż raz w tygodniu przez okres 6 tygodni.

Peeling kawitacyjny – dla kogo będzie odpowiedni?

Peeling kawitacyjny jest delikatnym i nieinwazyjnym zabiegiem, dzięki czemu może być wykonywany w każdym wieku oraz przy każdym rodzaju skóry. Oczyszczanie twarzy szczególnie polecane jest osobom ze skórą tłustą, mieszaną i trądzikową. Mogą z niego skorzystać także osobny z zaskórnikami na twarzy, ziemistym kolorytem skóry oraz płytkimi zmarszczkami. To także dobra baza pod aplikację serum odżywczego w przypadku cery suchej. W przypadku skóry naczynkowej lub wrażliwej, wykonanie zabiegu, warto skonsultować z dermatologiem.

Peeling kawitacyjny – jakie efekty?

Peeling kawitacyjny dokładnie oczyszcza skórę i skutecznie hamuje rozmnażanie się bakterii na jej powierzchni. Usunięcie martwych komórek naskórka zapewnia dostęp do młodszych warstw skóry, w którą można zaaplikować odżywcze serum. Kawitacja usprawnia także przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra staje się bardziej dotleniona, a jej komórki pobudzone są do naturalnej odbudowy i regeneracji. Efektem jest świeża, oczyszczona i pełna blasku skóra. Peeling wygładza także drobne zmarszczki.

Peeling kawitacyjny – bezpieczne oczyszczanie

Peeling kawitacyjny to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie za pomocą fal dźwiękowych o niskiej częstotliwości polecane jest osobom o każdym typie skóry. Efektem zabiegu jest odświeżona i wyraźnie gładsza skóra. Zabieg można powtarzać. Podobne tematy