Oszczędź czas i skorzystaj z wizyt lekarskich online

Wraz z rozwojem technologii wzrasta także komfort życia. Jednym z sektorów, który korzysta z udogodnień techniki, jest branża medyczna. Szukanie specjalisty w konkretnym mieście, stres związany z wizytą u lekarza i czas stracony w poczekalni to może być dla Ciebie przeszłość. Poniższy artykuł obrazuje jak wygląda wizyta lekarska online krok po kroku, jak się do niej przygotować, a także w jakich przypadkach można z niej skorzystać. 

Kiedy można odbyć wizytę online?

Istnieją sytuacje, podczas których nie jest konieczny fizyczny kontakt z lekarzem, by postawić diagnozę i uzyskać receptę na potrzebne leki. W momencie, kiedy lekarz będzie w stanie zidentyfikować chorobę na podstawie obrazowego opisu problemu bądź dzięki załączonej fotografii, warto skorzystać z internetowej wizyty u doktora. Szczególnie przydatna jest ta możliwość w momencie, kiedy czujemy się naprawdę źle i wolelibyśmy uzyskać diagnozę leżąc w swoim łóżku z kubkiem herbaty. 

Odbycie wizyty online jest także wygodne, jeśli jej celem jest jedynie wypisanie recepty na leki brane na stałe. W tym celu może okazać się konieczne przedstawienie poprzednich recept na dany lek, a także krótkie opisanie schorzenia, jednak wszystko odbędzie się dużo sprawniej aniżeli mielibyśmy stać w kolejce do gabinetu. 

Wizyta lekarska online będzie trudna do zrealizowania przy dolegliwościach, którym lekarz musi przyjrzeć się osobiście. Przychodnie realizujące wizyty online mają najczęściej wypisany zakres działalności, a także spis objawów, przy których warto skorzystać z usługi przez Internet. Niekiedy w momencie, gdy okaże się, że specjalista nie jest w stanie postawić diagnozy poprzez wizytę online, gwarantowany jest zwrot kosztów wizyty. 

Jak umówić wizytę online?

Pierwszym krokiem jaki warto wykonać jest sprawdzenie, czy przychodnia rodzinna, do której jesteśmy przypisani realizuje wizyty przez Internet. Jeśli tak, warto skorzystać z tej opcji, gdyż lekarze z tej placówki mają wgląd do naszej dokumentacji medycznej i cała wizyta przebiegnie sprawnie. 

Jeśli nasza przychodnia nie gwarantuje takich usług, mamy do dyspozycji prywatne placówki medyczne. Pierwszym etapem jest ustalenie, z jakim specjalistą chcielibyśmy się skontaktować. Obszar działania uzależniony jest od konkretnego miejsca, na jakie się zdecydowaliśmy. Następnie przez witrynę internetową należy wybrać sposób, w jaki chcielibyśmy się połączyć z lekarzem. Często do wyboru jest kilka opcji, między innymi czat tekstowy lub rozmowa głosowa. Jeśli jesteśmy zdecydowani na rodzaj połączenia, zaznaczamy wybraną przez nas opcję i czekamy aż lekarz potwierdzi rozpoczęcie wizyty.

Jak przebiega wizyta lekarska online krok po kroku?

Gdy już zdecydowaliśmy się na to, w jaki sposób chcielibyśmy przeprowadzać rozmowę z lekarzem i specjalista potwierdził rozpoczęcie wizyty, należy przejść do opisu naszego problemu. Witryny internetowe z medycznymi wizytami online często udostępniają opcję dołączania załączników do rozmowy. Wówczas możemy umieścić plik z wynikami badań lub wstawić zdjęcie obrazujące zmiany chorobowe. Ułatwi nam to zobrazowanie problemu, a lekarzowi postawienie diagnozy.

Jeśli lekarz wie co nam dolega, może wypisać receptę. Przy wizytach online najprawdopodobniej otrzymamy kod do zrealizowania e-recepty. W takim wypadku należy udać się do apteki, podać kod wraz z peselem i następnie odebrać przepisany lek.Podobne tematy