Jak radzić sobie z bólem po operacji podniesienia piersi

Po poddaniu się operacji podniesienia piersi, pacjentki mogą spodziewać się pewnego bólu i dyskomfortu przez kilka dni po operacji. Pacjentki są zachęcane do noszenia biustonosza i specjalnych opatrunków, aby zapewnić sobie komfort. Mogą również przyjmować leki przeciwbólowe, które pomogą im przejść przez okres rekonwalescencji. Ważne jest również, aby unikać uderzania w klatkę piersiową przez kilka dni po zabiegu.

Powrót do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi

Powrót do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi jest bolesnym doświadczeniem. Jednak można go ułatwić poprzez dobre przygotowanie się przed zabiegiem. Pierwszym krokiem jest przygotowanie miejsca rekonwalescencji, które powinno zawierać dodatkową poduszkę i poduszkę na całe ciało. Dzięki temu będziesz mieć pełne wsparcie podczas procesu rekonwalescencji – cytat ten jest konsekwencją analiz redakcji strony Rytuały piękna. Należy również ustawić wszystko co potrzebne w pobliżu leżanki lub łóżka, które jest idealnym miejscem do odpoczynku.

Następnym krokiem jest upewnienie się, że masz przyjaciela lub członka rodziny, który odwiezie Cię do domu po zabiegu. Osoba ta będzie potrzebna do wykonywania obowiązków domowych i opieki nad dziećmi. Potrzebna będzie również osoba, która zajmie się dziećmi podczas rekonwalescencji. Sala pooperacyjna powinna być czysta i wygodna. Powinna być wyposażona we wszystkie niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować podczas rekonwalescencji.

Exparel

Exparel to miejscowy nieopioidowy środek znieczulający, który zmniejsza potrzebę stosowania pooperacyjnych środków narkotycznych. Podaje się go poprzez wstrzyknięcie w okolice piersi podczas operacji. Lek działa poprzez blokowanie nerwów w leżącym pod nim mięśniu piersiowym i dermatomach T3-T5. Pomaga to w znieczuleniu tkanki piersiowej i mięśnia piersiowego, czyli miejsca, w którym zostaną umieszczone implanty.

Chociaż Exparel nie jest lekiem na przewlekły ból, pomaga pacjentom w okresie rekonwalescencji. Badania wykazały, że zmniejsza on odczuwanie bólu o 46 procent i 78 procent. Pomaga również pacjentom zmniejszyć ich uzależnienie od opiatów, ponieważ Exparel podaje się tylko raz, a nie w wielu dawkach.

Acetaminofen

Acetaminofen jest powszechnie stosowanym lekiem przeciwbólowym, który można przyjmować w celu złagodzenia dyskomfortu po operacji podniesienia piersi. Acetaminofen jest dostępny bez recepty i stanowi alternatywę dla narkotycznych leków przeciwbólowych. Nie zaleca się przyjmowania leków narkotycznych na ból po operacji. Leki te mogą wywołać u pacjentek chorobę, dlatego należy je przyjmować z ostrożnością.

Po operacji może wystąpić obrzęk i bolesność przez kilka dni do tygodni. Może się to nasilić podczas ćwiczeń i aktywności fizycznej. Jeśli odczuwasz swędzenie lub wysypkę, możesz zażyć Benadryl dla tymczasowej ulgi. Ważne jest również, aby unikać alkoholu przez dwa tygodnie po operacji, ponieważ alkohol może spowolnić proces gojenia.

Spanie w pozycji pochylonej

Po operacji podniesienia piersi należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze pozycji do spania. Unikaj spania na brzuchu, ponieważ powoduje to nacisk na implanty piersi, które mogą pęknąć. Należy również unikać picia alkoholu lub jakichkolwiek innych płynów przed pójściem spać, ponieważ zakłóca to Twój zegar biologiczny.

Przez pierwsze dwa miesiące po zabiegu musisz unikać spania na boku lub na plecach. Najlepiej jest spać z uniesioną górną częścią ciała, w nachyleniu od 30 do 45 stopni. Pomoże to utrzymać piersi w bardziej naturalnej pozycji i zminimalizować obrzęk. Poduszka klinowa może pomóc w osiągnięciu takiego nachylenia. Możesz również ułożyć poduszki w stos, aby uzyskać wygodne nachylenie.

Nudności

Jeśli poddasz się operacji podniesienia piersi, możesz odczuwać po niej nudności i wymioty. W tym okresie bardzo ważne jest nawodnienie i zapewnienie sobie komfortu. Herbata imbirowa lub cukierki imbirowe pomogą Ci zmniejszyć nudności. Można również zażyć leki przeciwwymiotne, które pomogą złagodzić nudności.

Nudności i wymioty pooperacyjne mogą powodować wiele problemów. Mogą prowadzić do odwodnienia, bólu i problemów z nacięciem. Na szczęście większość pacjentów jest w stanie poradzić sobie z nudnościami i wymiotami za pomocą dostępnego bez recepty tylenolu lub advilu. Ponadto, nudności i wymioty mogą wywierać nacisk na nacięcia, co może powodować poważne komplikacje. W niektórych ciężkich przypadkach organy mogą wystawać przez otwór, co jest stanem znanym jako wytrzewienie. Jeśli to nastąpi, wymagane jest szybkie leczenie, aby zapobiec poważnym powikłaniom. Biustonosze chirurgiczne

Biustonosze chirurgiczne do operacji podniesienia piersi powinny być wygodne i podtrzymujące. Powinny być wykonane z oddychającej tkaniny i nie posiadać fiszbin. Najlepiej nie nosić fiszbin bezpośrednio po zabiegu, ponieważ mogą one podrażnić miejsce nacięcia i spowodować powstanie grudek, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej.

Niektórzy chirurdzy mogą nie zalecać noszenia biustonosza chirurgicznego po rekonstrukcji piersi z płatów tkankowych. Ramiączka mogą wywierać zbyt duży nacisk na nowe piersi, a noszenie stanika może powodować drętwienie. Ważne jest, aby omówić to z chirurgiem, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo. Wiele biustonoszy pooperacyjnych jest pozbawionych drutów i wykonanych z miękkich, rozciągliwych materiałów.

Podobne tematy