Krioterapia i leczenie kręgosłupa – opinia lekarza

Krioterapia to nieinwazyjna terapia, która pomaga pacjentom z przewlekłym bólem. Zabieg pomaga rozbić toksyny w organizmie, zmniejsza ból i drętwieje nerwy. Ponadto jest bezpieczny, co pozwala pacjentom na powrót do normalnej aktywności.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z makeupsorbet.pl

Krioterapia jest bezpieczna

Krioterapia od dawna była stosowana w celu złagodzenia przewlekłego bólu. Jej zastosowanie sięga czasów Hipokratesa, który zauważył, że krioterapia jest skuteczna w przypadku ostrego i przewlekłego bólu. Może być stosowana miejscowo lub na całe ciało. Zabieg ten jest niedrogi i łatwy do wykonania. Może być skuteczny w zmniejszaniu bólu, ale nie jest pozbawiony ryzyka.

Krioterapia była badana w wielu stanach chorobowych, w tym w stwardnieniu rozsianym i przewlekłej chorobie żylnej. Oprócz łagodzenia bólu, może poprawić zakres ruchu i zwiększyć funkcję w dotkniętym obszarze. Jednak potrzeba więcej badań, aby ocenić skuteczność krioterapii.

Krioterapia jest ogólnie bezpieczna dla większości pacjentów. Jednak niskie temperatury mogą powodować poważne skutki uboczne. Osoby z chorobami serca, cukrzycą i zaburzeniami nerwowymi powinny unikać tego zabiegu. Natomiast osoby cierpiące na bóle pleców powinny porozmawiać z lekarzem o ryzyku związanym z tym zabiegiem.

Krioterapia ma wiele zalet, w tym zdolność do zmniejszenia obrzęku, kardynalnego objawu stanu zapalnego. Krioterapia działa poprzez zmniejszenie przepływu krwi do dotkniętego obszaru, co pomaga zmniejszyć obrzęk. Ponadto, krioterapia zmniejsza przepływ krwi w tkankach miękkich, co pomaga zmniejszyć ból.

W niedawnym badaniu naukowcy stwierdzili, że krioneuroliza była skuteczna w przypadku przewlekłego bólu głowy i szyi, zmniejszając ból o ponad 50%. Pacjenci zgłaszali mniejszy ból i poprawę funkcji szyi po zabiegu. Ponadto, było mniej konsumentów opioidów. Badanie wykazało również długotrwały efekt. Wielu pacjentów zgłaszało jednak niewielkie efekty uboczne.

Krioterapia ma wiele korzyści i jest realną alternatywą dla znieczulenia zewnątrzoponowego. Proces ten polega na zamrażaniu części ciała w ekstremalnie niskich temperaturach przez kilka minut. Zabieg może być stosowany miejscowo lub na całe ciało. Jest to również realna opcja w leczeniu guzów o niskim ryzyku.

Zmniejsza przewlekły ból

Krioterapia jest stosowana w leczeniu przewlekłego bólu. Wykazano, że zmniejsza stan zapalny, obrzęk i stres oksydacyjny w dotkniętym obszarze. Hamuje również transmisję bólu z wolnych zakończeń nerwowych. Przewlekły stan zapalny jest jednym z głównych czynników prowadzących do uporczywego bólu. Ten chorobowy stan wpływa na zdolność organizmu do wykonywania codziennych czynności, w tym chodzenia, i hamuje prawidłowe funkcjonowanie dotkniętego obszaru.

Ból pleców to powszechny problem, który dotyka 80 procent dorosłych Amerykanów w wieku powyżej 30 lat. Może być spowodowany urazem, brakiem mobilności lub chorobą zwyrodnieniową. Tradycyjne metody leczenia, w tym opioidy, nie przyniosły trwałej ulgi. Krioterapia uwalnia naturalne endorfiny uśmierzające ból i pomaga organizmowi zmniejszyć stan zapalny.

Krioterapia jest bezpieczna dla większości pacjentów. Jednak pacjenci z wcześniejszymi schorzeniami powinni unikać krioterapii. Zarówno krioterapia miejscowa, jak i nielokalna są uważane za zabiegi niskiego ryzyka. Przyszłe badania powinny skupić się na opracowaniu standardowych zastosowań krioterapii w szerszym zakresie chorób przewlekłych, które przyczyniają się do powstawania przewlekłego bólu.

Zabiegi krioterapii całego ciała zapewniają natychmiastową ulgę w bólu, jednocześnie zmniejszając stan zapalny. Krioterapia wykorzystuje przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości niskich temperatur w celu zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy mobilności. Krioterapia jest szczególnie przydatna w przypadku bólu związanego z mięśniami. Powinna być stosowana jak najszybciej po urazie. Należy ją jednak stosować z ostrożnością, jeśli pacjent ma problemy z krążeniem. Krioterapia zmniejsza stan zapalny poprzez zmniejszenie przepływu krwi tętniczej i w tkankach miękkich.

Krioterapia była stosowana od wieków w Azji i Europie w celu zmniejszenia bólu, a obecnie jest dopuszczona do stosowania w Stanach Zjednoczonych. Zastosowanie ciekłego azotu w obszarze zabiegowym aktywuje naturalne procesy lecznicze organizmu i uwalnia endorfiny.

Powoduje rozkład toksyn

Układ nerwowy jest największą rzeczą, na którą reaguje organizm, niezależnie od tego, czy jest to stres emocjonalny, fizyczny czy chemiczny. Reakcje naszego ciała na stres to złożona gra mechanizmów, które pomagają organizmowi się uzdrowić. Kiedy jesteśmy zestresowani lub pod fizycznym lub chemicznym zagrożeniem, nasze ciała przechodzą w reakcję ucieczki lub walki. Mamy dwa odrębne układy nerwowe – Automatyczny układ nerwowy i Autonomiczny układ nerwowy. Posiadanie zdrowego układu nerwowego jest podstawą dobrego zdrowia kręgosłupa.

Powoduje zdrętwienie nerwów

Krioterapia jest zabiegiem na kręgosłupie, który powoduje zdrętwienie nerwów. Jest ona stosowana w leczeniu różnych problemów związanych z kręgosłupem, w tym izolowanego podrażnienia nerwów i uciśniętych nerwów. Technika ta może być wykonana w gabinecie lekarskim i nie wymaga pobytu w szpitalu. Chociaż może mieć pewne skutki uboczne, są one zazwyczaj tymczasowe. Osoby z chorobami neuropatycznymi lub cukrzycą nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Leczenie polega na znieczuleniu dotkniętego obszaru za pomocą okładów z lodu nakładanych na kręgosłup. Okłady z lodu umieszcza się na skórze pleców pacjenta i utrzymuje przez piętnaście do dwudziestu minut. Następnie pacjent jest przenoszony do osobnego pomieszczenia w celu odpoczynku. Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać bolesność w miejscu wstrzyknięcia, która ustąpi w ciągu dnia lub dwóch. Nie należy jednak przykładać poduszki grzewczej do miejsc wstrzyknięcia.

Krioterapia jest alternatywną metodą leczenia, która nie wymaga stosowania inwazyjnych procedur ani leków przeciwbólowych. Może to być świetny sposób na leczenie bólu rwy kulszowej. Jednak zabieg ten nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Badania wykazały, że leczenie nie jest skuteczne we wszystkich przypadkach. Podczas gdy niektórzy ludzie doświadczają tymczasowej ulgi, inni mogą nadal odczuwać objawy przez miesiące. Skuteczne leczenie musi celować w te same nerwy, które powodują ból, aby było skuteczne.

Krioterapia jest metodą leczenia, która działa poprzez blokowanie sygnałów bólowych. Używając maleńkiego ręcznego urządzenia, lekarze mogą celować w dotknięte nerwy, jednocześnie minimalizując uszkodzenia pobliskiej tkanki. Działa to poprzez tworzenie zimnej strefy pod skórą, blokując nerwy przed wysyłaniem sygnałów bólowych do mózgu. Zabieg może zapewnić ulgę w bólu na okres do 90 dni, w zależności od nasilenia bólu.

Powoduje śmierć komórek

Krioterapia to zabieg, w którym pacjenci poddawani są powtarzającym się cyklom zamrażania i rozmrażania. Proces ten powoduje śmierć komórek w dotkniętych chorobą obszarach ciała. Powtarzający się cykl zamrażania i rozmrażania powoduje zmniejszenie metabolizmu komórkowego. Kryształy lodu powstające w dotkniętym obszarze są zabójcze dla prawie każdego rodzaju komórek.

Śmierć komórki następuje w wyniku procesu zwanego apoptozą. Proces ten obejmuje etapy molekularne i jest wykorzystywany przez organizm do eliminacji niechcianych lub nieprawidłowych komórek. W przypadku nowotworów proces apoptotyczny jest jednak zablokowany w niektórych komórkach nowotworowych.

Podobne tematy