Powiększanie piersi własnym tłuszczem – jak się to wykonuje?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to niechirurgiczny zabieg, w którym tłuszcz z własnego ciała jest przenoszony do piersi. Zabieg ten jest idealny dla kobiet, które chcą dokonać subtelnych zmian w swoich piersiach bez konieczności poddawania się rozległemu zabiegowi chirurgicznemu. Często pomaga skorygować asymetrię w piersiach. Dodatkowo może być wykorzystana do dodania niewielkich ilości tłuszczu nad brodawką lub w określonych miejscach piersi. Zabieg ten usuwa również niechciany tłuszcz z ciała.

Zastrzyki do piersi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym

Przed poddaniem się zabiegowi wstrzyknięcia do piersi, pacjentki muszą najpierw wypełnić formularz zgody. Pacjentki poddawane znieczuleniu miejscowemu nie muszą pościć przed zabiegiem. Natomiast pacjentki poddawane znieczuleniu ogólnemu powinny pościć przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Chirurg przekaże również szczegółowe instrukcje. Pacjentom zaleca się, aby podczas zabiegu nie nosili balsamów, dezodorantów ani perfum.

Znieczulenie ogólne jest najczęstszym rodzajem znieczulenia stosowanym do operacji piersi. Znieczulenie ogólne powoduje, że pacjentka jest całkowicie nieprzytomna podczas całej operacji. Jest ono często stosowane w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym, aby zmniejszyć ból w miejscu nacięcia. Podczas zabiegu lekarz umieszcza rurkę do oddychania lub kroplówkę i podaje lek, który znieczula dany obszar. W ostatnich latach dokonano ogromnego postępu w dziedzinie znieczulenia ogólnego.

Biopsja piersi może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie miejscowe powoduje odrętwienie okolicy, natomiast znieczulenie ogólne wprowadza pacjentkę w głęboki sen. Obie metody powodują usunięcie małej próbki płynu lub tkanki z piersi. Biopsja jest często konieczna do ustalenia przyczyny guzka w piersi.

Powrót do zdrowia po zabiegu jest dłuższy niż w przypadku tradycyjnego zabiegu powiększania piersi

Po zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem, prawdopodobnie będziesz miała nieco więcej bólu, obrzęku i zasinień niż w przypadku tradycyjnego zabiegu powiększania piersi. Najprawdopodobniej będziesz miała kilka dni bólu po operacji, ale powinnaś być w stanie wrócić do pracy w ciągu tygodnia. Siniaki i niewielki obrzęk mogą jednak pozostać do 6 tygodni.

Czas rekonwalescencji zależy od ilości przetransferowanego tłuszczu i szybkości osadzania się nowych komórek tłuszczowych. Po zabiegu może być konieczny powrót na wizyty kontrolne i ograniczenie aktywności. W zależności od wybranej procedury, może być konieczne, aby nie korzystać z basenu przez kilka tygodni. Chociaż powiększanie piersi własnym tłuszczem ma dłuższy czas rekonwalescencji niż tradycyjna procedura, to jednak może skutkować większymi piersiami niż początkowo oczekiwałaś.

Po zabiegu powiększania piersi powinnaś nosić biustonosz chirurgiczny, aby pomóc podtrzymać piersi i zminimalizować ból. Może on również pomóc w szybszym gojeniu się poprzez zminimalizowanie obrzęku i stanu zapalnego. Powinnaś również przyjmować leki przeciwbólowe, aby zmniejszyć ból i pomóc Ci szybciej wrócić do zdrowia. Możesz również zażywać antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Należy również przygotować swój dom do zabiegu przed czasem. Upewnij się, że zakończyłeś przygotowywanie posiłków i nosisz luźne, wygodne ubrania. Przez kilka dni nie należy również podejmować żadnych forsownych działań. Nie powinnaś też brać prysznica, ponieważ może on spowodować otwarcie się szwów.

Ponieważ powiększanie piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem chirurgicznym, czas rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku tradycyjnego zabiegu. Po zabiegu będziesz musiała nosić biustonosz, dbać o miejsca nacięć i kontynuować zdrową dietę. W zależności od Twojego ciała i wybranej procedury, rekonwalescencja może trwać od sześciu do ośmiu tygodni.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to doskonała opcja dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd, ale nie chcą mieć implantów piersi. Procedura ta może być doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka związanego z posiadaniem implantów piersi. Można również uniknąć blizny i komplikacji związanych z implantami piersi.

Reabsorpcja wstrzykniętego tłuszczu

Podczas gdy tłuszcz używany do zabiegu powiększania piersi działa jako półtrwały wypełniacz, ostatecznie ulegnie resorpcji w organizmie. Nie jest to korzystne dla pacjentów, ponieważ może sprawić, że ich piersi będą nierówne i prowadzić do raka piersi. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego powikłania. Pierwszym krokiem jest zmniejszenie objętości wstrzykniętego tłuszczu.

Proces ten jest stosunkowo łatwy i może trwać około jednej godziny. Po zabiegu pacjenci powinni odpoczywać przez kilka dni, aby umożliwić komórkom tłuszczowym zintegrowanie się z tkanką piersi. W ciągu pierwszych kilku tygodni pacjentki powinny nosić ubranie uciskowe, aby pomóc zmniejszyć obrzęk. Ciało będzie potrzebowało około sześciu tygodni, aby w pełni powrócić do zdrowia.

Innym sposobem na zmniejszenie ryzyka ponownego wchłonięcia tłuszczu z zabiegu powiększania piersi jest unikanie ciasno dopasowanej odzieży. Dodatkowo unikanie nacisku na leczony obszar pomoże zapobiec ponownemu wchłonięciu tłuszczu. Spanie na plecach również zmniejszy ryzyko reabsorpcji wstrzykniętego tłuszczu do powiększania piersi.

Pacjentki, które poddają się zabiegowi powiększania piersi metodą transferu tłuszczu, powinny spodziewać się obrzęku i zasinienia. Procedura może również powodować uczucie bólu lub ból wokół piersi. Jest to całkowicie normalne i zniknie z czasem. W tym czasie pacjentki powinny unikać forsownych aktywności przez co najmniej kilka tygodni po zabiegu.

Po zabiegu nowo wstrzyknięty tłuszcz będzie potrzebował okresu czasu, aby połączyć się z układem krwionośnym, dostarczając tym samym nowo przetransferowany tłuszcz z tlenem i składnikami odżywczymi. Należy jednak pamiętać, że każdy inaczej zareaguje na transfer tłuszczu, dlatego nie można przewidzieć, jak długo tłuszcz pozostanie w piersiach.

Powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu jest doskonałą opcją dla kobiet, które chcą zwiększyć rozmiar swojego biustu bez konieczności poddawania się zabiegowi podniesienia piersi. Ponieważ wstrzykiwanie tłuszczu nie jest inwazyjne, zabieg można wykonać tego samego dnia. Jeśli karmisz piersią, prawdopodobnie nie zauważysz żadnej różnicy.

Koszt zabiegu powiększenia piersi metodą transferu tłuszczu

Jeśli chcesz dodać pełniejszego wyglądu swoim piersiom, możesz rozważyć zabieg powiększenia piersi metodą transferu tłuszczu. Procedura ta wykorzystuje tłuszcz z innych części ciała i tworzy naturalnie wyglądający rezultat. Kolejną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on stosunkowo mało ryzykowny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a po jego zakończeniu wystąpi jedynie minimalny obrzęk. Po kilku dniach obrzęk powinien całkowicie ustąpić. Koszt zabiegu powiększania piersi za pomocą transferu tłuszczu będzie się różnił w zależności od ilości tłuszczu, który chcesz przenieść. Na ogół jest to kwota pomiędzy 8000- 9000 dolarów za sesję. Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany tylko niewielką ilością tłuszczu, koszt będzie niższy.

Koszt zabiegu powiększania piersi z użyciem transferu tłuszczu będzie zależał od doświadczenia chirurga i lokalizacji. Jak w przypadku każdej operacji plastycznej, kwota będzie zależała od kilku czynników, w tym doświadczenia i kwalifikacji chirurga. Aby określić koszt procedury, należy porozmawiać z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym, aby uzyskać wycenę dla swojej konkretnej sytuacji. Możesz również skonsultować się z RealSelf w celu uzyskania rekomendacji od pacjentów.

Jeśli jesteś niezadowolona z rozmiaru swoich piersi, powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Może on dodać naturalnie wyglądającej objętości do Twoich piersi i zmniejszyć ryzyko falowania lub widocznych implantów. Powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu jest najbardziej powszechne wśród pacjentów z małymi lub cienkimi piersiami, lub którzy szukają subtelnego zwiększenia rozmiaru swoich piersi.

Dokładny koszt zabiegu powiększania piersi z użyciem tłuszczu najlepiej ustalić podczas osobistej konsultacji z chirurgiem. Na szczęście RealSelf ułatwia znalezienie wykwalifikowanego chirurga plastycznego w Twojej okolicy. Zweryfikowani przez RealSelf lekarze przeszli rygorystyczne wymagania, aby uzyskać status Zweryfikowanego przez RealSelf. Obejmują one dobrą reputację medyczną, wysokie oceny zadowolenia pacjentów i szybką obsługę.

Procedura wymaga niewielkiej ilości tłuszczu z ud, bioder i brzucha, który jest używany do powiększenia piersi. W przeciwieństwie do implantów piersi, powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu nie wymaga dużego nacięcia. Chirurg dokonuje raczej transferu tłuszczu w postaci mikroprzeszczepów. Po zabiegu można wrócić do domu.

Podobne tematy