Czy lifting piersi z użyciem implantów jest możliwy?

Podniesienie piersi za pomocą implantów to świetny sposób na ożywienie estetyki piersi. Niezależnie od tego, czy Twoje piersi opadły z centralnej pozycji, czy wypadły z kształtu, podniesienie piersi z implantami przywróci płaski górny biegun. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy podniesienie piersi z użyciem implantów będzie dla Ciebie odpowiednie, jest konsultacja z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym.

Objawy podniesienia piersi za pomocą implantów

Po podniesieniu piersi za pomocą implantów należy spodziewać się pewnego dyskomfortu – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu edeko.pl. Istnieje ryzyko infekcji, która jest spowodowana dostaniem się bakterii do miejsca operacyjnego. Niemniej jednak, powikłania te są rzadkie. Powinnaś omówić swoje obawy z chirurgiem i być przygotowana do radzenia sobie z nimi. Przez kilka tygodni po zabiegu możesz odczuwać ból i wrażliwość w otoczce. Jeśli ból jest silny lub utrzymuje się przez długi czas, może to wskazywać na problem.

Podczas rekonwalescencji wystąpi obrzęk i zasinienie, a także tkliwość i ból. Podane zostaną leki przeciwbólowe, które pomogą złagodzić dyskomfort. W tym czasie należy pozostać poza klatką piersiową i unikać forsownej aktywności. Może również wystąpić ból w okolicy nacięć. Chociaż objawy te nie będą trwały bardzo długo, powinnaś unikać energicznych ćwiczeń przez tydzień lub dwa.

Podczas operacji podniesienia piersi chirurg wykonuje nacięcie wokół otoczki, aby podnieść i zmienić kształt piersi. Nacięcia są następnie zamykane za pomocą szwów lub taśmy chirurgicznej. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy chirurdzy wykonują jednocześnie operację podniesienia piersi i wszczepienia implantów. Taka łączona operacja stwarza ryzyko dla otoczki i sutka. Jednakże opracowywane są nowe techniki, które minimalizują to ryzyko.

Po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów mogą wystąpić następujące efekty uboczne: obrzęk piersi, ból, sącząca się wydzielina i zaczerwienienie. Ponadto możesz odczuwać mrowienie lub pieczenie w dotkniętym obszarze. Niektóre kobiety mogą również doświadczyć utraty czucia w sutkach, co jest częstym efektem ubocznym.

Jeśli rozważasz podniesienie piersi za pomocą implantów, powinnaś zapytać chirurga plastycznego o swoje oczekiwania. Podczas konsultacji chirurg pobierze pełny wywiad medyczny i przeprowadzi sesję edukacyjną, aby upewnić się, że zabieg jest dla Ciebie dobrym wyborem. Twój chirurg zbada położenie piersi i oznaczy Twoją klatkę piersiową, aby mieć pewność co do dokładnej pozycji Twoich piersi przed wykonaniem zabiegu. Jeśli jesteś gotowa na zabieg podniesienia piersi z użyciem implantów, chirurg poda Ci znieczulenie ogólne.

Proces pooperacyjny jest zazwyczaj szybki. W większości przypadków będziesz mogła wrócić do pracy dzień lub dwa po zabiegu. Przez pierwsze cztery tygodnie należy nosić biustonosz chirurgiczny. Rezultaty zabiegu będą widoczne w ciągu sześciu do 12 tygodni.

Rekonwalescencja po podniesieniu piersi za pomocą implantów

Po podniesieniu piersi za pomocą implantów możesz spodziewać się obrzęku, bólu i zasinień przez około dwa tygodnie. Leki przeciwbólowe pomogą złagodzić dyskomfort i możesz spać na boku, aby nie uciskać miejsca nacięcia. Przez co najmniej tydzień należy również unikać intensywnej aktywności. Lekarz poinformuje Cię, kiedy będziesz mógł wrócić do normalnych zajęć.

Po kilku tygodniach od operacji powinieneś być w stanie wrócić do swoich normalnych codziennych zajęć. Twój chirurg udzieli Ci szczegółowych instrukcji, kiedy możesz wrócić do pracy i jaki poziom aktywności jest odpowiedni. Możesz również czuć się zmęczony i niekomfortowo. Jednak obrzęk i dyskomfort w końcu ustąpią.

Objawy pooperacyjne obejmują obrzęk, zasinienie i zdrętwienie. Powrót do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów może być stosunkowo szybki i łatwy. Upewnij się tylko, że poinformowałaś swojego lekarza o wszelkich utrzymujących się dolegliwościach. Jeśli odczuwasz któryś z powyższych objawów, powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów zależy od ogólnego stanu zdrowia i zakresu operacji. Większość kobiet może jednak powrócić do pracy i lekkich czynności dnia codziennego w ciągu tygodnia po zabiegu. Należy jednak unikać forsownych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów przez cztery do sześciu tygodni. Należy również unikać spania na brzuchu przez kilka tygodni.

Przeprowadzenie zabiegu przez chirurga plastyka z certyfikatem jest ważne dla Twojego powrotu do zdrowia. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji chirurga, aby zapewnić najlepsze wyniki. Istotne jest również przestrzeganie wytycznych dotyczących opieki pooperacyjnej, aby zapewnić szybki i bezpieczny powrót do zdrowia. Należy skontaktować się z Associates in Plastic Surgery, aby umówić się na konsultację.

Po zabiegu należy wziąć dwa tygodnie wolnego od pracy i codziennych zajęć. Po tym czasie można powrócić do regularnej aktywności. Przez pierwsze trzy tygodnie należy nosić biustonosz chirurgiczny. Po tym czasie można rozpocząć ćwiczenia i lekką aktywność. Po czterech tygodniach można wrócić do pracy bez żadnych ograniczeń. Wokół miejsc nacięć mogą pojawić się siniaki, ale z czasem ulegną one zatarciu.

Koszt podniesienia piersi za pomocą implantów

Jeśli rozważasz podniesienie piersi za pomocą implantów, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile to będzie kosztować. Zabieg ten może być kosztowny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że implanty silikonowe są znacznie droższe od implantów solnych. W zależności od tego, jakie implanty wybierzesz, procedura może kosztować od 1000 do 2000 dolarów za implant. Można również zaoszczędzić na kosztach zabiegu, wybierając nacięcie, które jest niższe niż zwykłe nacięcie typu lollipop lub odwrócone T.

Podniesienie piersi za pomocą implantów jest zabiegiem wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Podniesienie i ukształtowanie piersi może pomóc w uzyskaniu bardziej młodzieńczego wyglądu. Mogą one również pomóc w przywróceniu utraconej objętości. Chociaż operacje te są generalnie bezpieczne, istnieje ryzyko z nimi związane. Na przykład, implanty mogą pęknąć z czasem i nie mogą trwać wiecznie. Mimo że zabieg ten jest stosunkowo powszechny, najlepiej poszukać chirurga plastycznego z certyfikatem, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Po zabiegu podniesienia piersi z użyciem implantów będziesz odczuwać pewien dyskomfort i bolesność. W okresie rekonwalescencji powinnaś nosić podtrzymujący biustonosz. Powinnaś unikać forsownej aktywności przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Po miesiącu można jednak wrócić do pracy lub na siłownię. W tym czasie należy unikać podnoszenia rąk powyżej barków lub schylania się. Można również rozpocząć masaż przyśrodkowy na implantach piersi.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt zabiegu jest rodzaj implantów piersi, które wybierzesz. Jeśli jesteś niezadowolona z obecnego położenia piersi, lifting piersi może być właściwym wyborem. Implanty mogą poprawić wygląd Twoich piersi, ale nie zrobią nic, aby skorygować zwiotczenie.

Koszt podniesienia piersi z implantami może być wyższy niż koszt samego powiększenia piersi. W takim przypadku chirurg umieści implant z żelu silikonowego lub soli fizjologicznej, aby nadać piersiom jędrniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg ten jest doskonałym sposobem na przywrócenie rozmiaru i kształtu piersi sprzed ciąży.

Możesz oczekiwać, że zapłacisz za ten zabieg od 5 000 do 10 000 dolarów. Ważne jest, aby wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem, aby uzyskać najlepsze wyniki. Należy również wziąć pod uwagę roczny wolumen chirurga, który powinien być omówiony podczas konsultacji.

Procedury związane z podnoszeniem piersi za pomocą implantów

Podczas podnoszenia piersi za pomocą implantów usuwana jest dodatkowa opadająca skóra, tkanka piersi jest podnoszona, a brodawka sutkowa jest zmieniana w celu uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu. Następnie przez to samo nacięcie chirurg wprowadza wybrane implanty piersiowe. W zależności od potrzeb pacjentki, implanty mogą być umieszczone w pozycji podmięśniowej lub dwupłaszczyznowej.

Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Może trwać od dwóch do trzech godzin. Nacięcia zostaną zamknięte taśmą chirurgiczną lub szwami. Ponadto, chirurg przesunie areolę z powrotem na miejsce na piersiach. Po operacji pacjentka zostanie wypisana.

Najczęstszy rodzaj podniesienia piersi za pomocą implantów obejmuje nacięcie wokół otoczki i brodawki. Następnie chirurg umieszcza implant pod tkanką piersi. W wyniku operacji na piersi powstaje niewielka blizna. Długość nacięcia zależy od stopnia opadania piersi. Niektóre pacjentki wymagają jedynie nacięcia wokół kompleksu sutkowo-jarzmowego, podczas gdy inne mogą wymagać dłuższego nacięcia do fałdu pachowego. W przypadku znacznego zwiotczenia piersi często konieczne jest nacięcie wokół otoczki. Jest ono powszechnie określane jako nacięcie w kształcie odwróconej litery T.

Inny rodzaj podniesienia piersi z użyciem implantów nazywany jest mastopeksją i ma na celu przywrócenie kształtu i rozmiaru piersi. Ten zabieg chirurgiczny poprawia projekcję piersi, co skutkuje ich jędrniejszym wyglądem. Procedura ta pomaga również zmniejszyć wygląd opadających sutków.

Cała procedura trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Pacjentka jest zazwyczaj wypisywana tego samego dnia. Lekarz może umieścić małe rurki w miejscach nacięć, aby odprowadzić nadmiar krwi. Do zabiegu wymagane jest znieczulenie, a procedura jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. W zależności od techniki stosowanej przez chirurga, podniesienie piersi może trwać krócej niż samo powiększenie piersi.

Podniesienie piersi z implantami może trwać do 15 lat, jeśli pacjentka dba o swoje nowe piersi po operacji. Jeśli jednak pacjentka znacznie przybierze na wadze lub urodzi dziecko, wyniki mogą zostać zrujnowane. W związku z tym kobiety, które są bliskie swojej idealnej wagi i nie planują mieć dodatkowych dzieci, są najlepszymi kandydatkami do podniesienia piersi za pomocą implantów.

Podobne tematy