Usuwanie zmian skórnych – zabieg

Jeśli rozważasz usunięcie zmian skórnych, powinieneś wiedzieć o skutkach ubocznych i korzyściach zabiegu. W tym artykule znajdziesz przegląd procedur i rezultatów, których możesz się spodziewać. Dowiedz się, jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu usunięcia zmiany skórnej. Opieka po zabiegu jest ważna, aby zminimalizować ból i zapewnić prawidłowe gojenie się skóry. Może być również konieczne przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Ogólnie rzecz biorąc, obszar ten pokryje się strupem w ciągu dwóch do trzech tygodni – część ta jest zasługą autora portalu Cechy urody. Można to zrobić na różne sposoby. Niektóre z nich polegają na usunięciu małej próbki tkanki z nieprawidłowości przez igłę, inne zaś na chirurgicznym usunięciu guzka lub torbieli. Każda z tych metod może dać próbkę. Biopsja jest zazwyczaj

Podczas tej procedury chirurg znieczula obszar, który ma zostać poddany leczeniu, a następnie używa małego czerpaka lub innego ostrego narzędzia do zeskrobania komórek rakowych. Zabieg może pozostawić niewielką, uniesioną bliznę. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Technika ta została wynaleziona przez Fredericka E. Mohsa, MD pod koniec lat 30-tych XX wieku, ale była mało znana. W połowie lat 60. Perry Robins, MD, który był uczniem dr Mohsa, dostrzegł potencjał tej techniki w dermatologii. Pomógł rozwinąć tę technikę, rozpoczynając pierwszy program szkoleniowy na NYU. Wypromował procedurę na arenie międzynarodowej i pomógł

W czasie przerwy przed zabiegiem zespół musi mieć pewność, że pacjent został w pełni zidentyfikowany, a miejsce zabiegu jest odpowiednie. Ważne jest oznaczenie miejsca zabiegu przed zabiegiem, ponieważ możliwe jest wiele lokalizacji, a niewłaściwe miejsce może spowodować uszkodzenie. Nieodpowiednio podważone miejsce może spowodować nadmierne napięcie rany, załamanie skóry i ślady po naciągnięciu szwów.

Podczas zabiegu chirurg może zastosować dodatkowy osprzęt, taki jak klatki, śruby lub płyty. Pomoże to zapewnić trwałe połączenie między kośćmi. Większość pacjentów woli pozostawić sprzęt na miejscu po operacji. Ponadto, niektóre zaawansowane techniki umożliwiły chirurgom wykonanie fuzji przez mniejsze nacięcia, co spowodowało, że zabieg jest mniej inwazyjny.

Jeśli cierpisz z powodu wypadniętego dysku lub przepukliny dysku, konieczna może być operacja. Przepuklina dysku, zwana również wypadnięciem dysku, wywiera nacisk na rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe. Operacja może usunąć uszkodzony dysk, aby zmniejszyć nacisk na nerwy.

Testy diagnostyczne są często stosowane w celu określenia przyczyny problemów neurologicznych. W przeszłości badania te były dostępne jedynie po przeprowadzeniu autopsji. Jednak nowe instrumenty i techniki pozwalają obecnie badaczom na ocenę układu nerwowego u żywych pacjentów. Te nowe narzędzia zapewniają lekarzom znacznie dokładniejszy sposób diagnozowania chorób i sprawdzania skuteczności terapii.

Wyniki usuwania zmian skórnych

Po usunięciu łagodnej zmiany skórnej, obszar ten może być obolały lub spuchnięty. Jest to częsty efekt uboczny tego zabiegu, ale szybko mija i większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności. Szwy mogą być również umieszczone w obszarze, więc postępuj dokładnie zgodnie z instrukcjami pooperacyjnymi chirurga. Miejsce to powinno pokryć się strupem w ciągu dwóch do trzech tygodni.

W celu znieczulenia tego obszaru zostanie wstrzyknięty środek znieczulający. Znieczulenie zniknie po jednej godzinie. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie środka przeciwbólowego, ale zazwyczaj wystarczy paracetamol. Antybiotyki mogą być konieczne, jeśli rana staje się spuchnięta, gorąca lub sączy się z niej ropa.

Po zabiegu lekarz użyje markera chirurgicznego, aby zaznaczyć miejsce, które ma zostać wycięte. Następnie wstrzyknięty zostanie środek znieczulający miejscowo, aby znieczulić skórę wokół zmiany. Dermatolog usunie następnie tkankę skórną otaczającą zmianę. Dzięki temu marginesy są czyste. Zmiana jest następnie umieszczana w formalinie i patolog bada ją pod mikroskopem. Raport zostanie wydany kilka dni później.

Istnieje wiele powodów, dla których należy usunąć zmianę skórną, w tym względy kosmetyczne lub medyczne. W większości przypadków zmiany skórne są łagodne. Jeśli jednak wykazują one oznaki raka skóry, ich usunięcie jest koniecznym krokiem w leczeniu. Na usuniętej zmianie zwykle wykonuje się biopsję, aby określić, czy jest ona nowotworowa.

Wyniki zabiegu usunięcia zmiany skórnej mogą być różne w zależności od jej wielkości i lokalizacji. Niektóre zmiany łagodne mogą być usunięte w gabinecie lekarskim, natomiast inne mogą wymagać zabiegu chirurgicznego. Podczas zabiegu lekarz może zastosować kilka technik, aby usunąć zmianę. Następnie zmiana zostanie wysłana do laboratorium w celu przeprowadzenia badań, aby określić, czy jest to zmiana nowotworowa.

Zabieg wycięcia zmiany skórnej to sposób na całkowite usunięcie zmiany skórnej. Zazwyczaj polega on na oznaczeniu obszaru skóry, który ma zostać wycięty i podaniu w to miejsce środka znieczulającego miejscowo. W większości przypadków skóra goi się w zdrowy sposób, ale istnieje możliwość powstania blizny. Niekiedy nowotwory skóry mogą pojawić się ponownie, nawet po starannym usunięciu. Wówczas pacjent może być zmuszony do poddania się kolejnej operacji, jeśli zmiana nawróciła.

Biopsja skóry jest często stosowana do diagnozowania czerniaka, ale może być również wykorzystywana do leczenia chorób i owrzodzeń skóry pod skórą. Lekarz pobierze próbkę tkanki ze zmiany skórnej i wyśle ją do laboratorium w celu przeprowadzenia badań. Może to potrwać od kilku dni do tygodnia, aby wyniki zostały potwierdzone. W zależności od diagnozy, wyniki tej procedury mogą być bardzo różne.

Non

Istnieje kilka niechirurgicznych zabiegów dostępnych dla zmian skórnych. Chociaż celem wszystkich metod leczenia raka skóry jest chirurgiczne wycięcie z wyraźnymi marginesami, procedury niechirurgiczne mogą być alternatywą dla niektórych rodzajów raka skóry. Te niechirurgiczne zabiegi mogą obejmować zastrzyki z kortyzonu, dermabrazję, frakcjonowany resurfacing laserem CO2 lub zabiegi laserem naczyniowym. Niektórzy pacjenci mogą również skorzystać z zastrzyków wypełniaczy skórnych w celu poprawy wyglądu zmian.

Narośla na skórze są nie tylko wstydliwe, ale mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Podczas gdy większość narośli jest nieszkodliwa, mogą one urosnąć duże i potencjalnie rakowe. Z tego powodu ich usunięcie jest ważne, aby uniknąć wszelkich przyszłych problemów zdrowotnych i raka skóry. Dermatolog może wykonać ten zabieg w gabinecie i wysłać tkankę do laboratorium w celu analizy. W większości przypadków zabieg trwa nie dłużej niż kilka minut i pacjenci mogą wrócić do domu tego samego dnia.

Proces wycięcia obejmuje zeskrobanie małego kawałka skóry w celu usunięcia narośli, co zapobiegnie jej odrastaniu. Podczas tej procedury lekarz odkazi obszar i poda miejscowe znieczulenie. Zmiana jest następnie usuwana przez małe nacięcie, które ma kształt elipsy, co ułatwia zakładanie szwów. Szwy są zwykle usuwane w ciągu kilku tygodni.

Choć zmiany skórne są na ogół łagodne, zdarzają się przypadki, gdy zmiana staje się nowotworowa lub ogranicza widzenie. Inne powikłania, które mogą wymagać usunięcia chirurgicznego, to obecność płynu lub krwi w narośli, a także zmiana koloru, rozmiaru lub kształtu. Zmiana może być również uniesiona lub płaska.

Podobne tematy