Serum do twarzy wrażliwej – polecane przez lekarzy

Jeśli cierpisz z powodu wrażliwej skóry, to powinieneś rozważyć użycie serum na swojej skórze. Serum zostało zaprojektowane tak, aby skupiać się na konkretnych problemach i dostarczać składniki aktywne w bardziej efektywny sposób. Dzieje się tak dzięki mniejszym rozmiarom cząsteczek, które pozwalają im głębiej przenikać przez barierę skórną.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy to składnik występujący w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Jest to silny kwas, który wnika w skórę i rozbija martwe komórki skóry, które zatykają pory. Możesz stosować ten składnik do leczenia zatkanych porów, ale uwaga: może upłynąć kilka tygodni, zanim zobaczysz rezultaty. Jeśli nadal nie widzisz żadnej poprawy, powinieneś porozmawiać z dermatologiem. On lub ona zaleci formę kwasu salicylowego i odpowiednią dawkę dla Twojej skóry. W niektórych przypadkach dermatolog zaleci stosowanie niewielkiej ilości przez dwa lub trzy dni.

Kwas salicylowy jest powszechnie stosowany w leczeniu trądziku i pomaga oczyścić istniejące pryszcze. Pomaga również zapobiegać powstawaniu zaskórników i wągrów w przyszłości. Ponieważ jest to kwas lipofilny, może wnikać w głąb skóry, aby zmniejszyć widoczność pryszczy i zminimalizować pory – słowa te pochodzą od redaktora strony salon-ekspresja.pl. Produkty zawierające ten kwas można kupić bez recepty w większości drogerii.

Jeśli masz wrażliwą skórę i chcesz spróbować kwasu salicylowego w leczeniu trądziku, powinieneś wypróbować produkt do mycia twarzy zawierający 2 procent tego kwasu. Ten środek oczyszczający jest dobry dla mieszanych i tłustych typów skóry, a także zawiera wyciąg z liści kamelii oleifera, który łagodzi skórę. To prosty, skuteczny środek oczyszczający o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Istnieje jednak kilka skutków ubocznych, o których należy pamiętać przed zastosowaniem tego kwasu. Może on prowadzić do wysypki lub zaczerwienienia, gdy jest stosowany w dużych ilościach. W niektórych przypadkach może nawet powodować suchość i łuszczenie się skóry. Jeśli doświadczysz któregoś z tych skutków ubocznych, być może będziesz musiał zmniejszyć dawkę kwasu lub zdecydować się na inny produkt.

Witamina C

Istnieje wiele różnych rodzajów serum z witaminą C do skóry wrażliwej i nie wszystkie są sobie równe. Kluczem jest znalezienie takiego, które spełnia Twoje potrzeby i nie podrażnia skóry. Lekarze zazwyczaj zalecają serum z witaminą C o stężeniu co najmniej 10%. Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, najlepiej będzie, jeśli zastosujesz niższe stężenie.

Szukaj nieprzezroczystych lub szczelnych opakowań, ponieważ pomagają one zachować moc witaminy. Wystawiona na działanie tlenu i światła, witamina C szybko ulega degradacji. Aby zachować świeżość serum, przechowuj je z dala od światła słonecznego i w chłodnym, ciemnym miejscu. Aby uniknąć utleniania, unikaj stosowania go w nocy, kiedy Twoja skóra jest bardziej wrażliwa na światło słoneczne.

Wybierając serum z witaminą C do skóry wrażliwej, należy szukać takiego, które jest na tyle lekkie, że można je nakładać na skórę, nie podrażniając jej. Ten rodzaj serum może pomóc Ci zmniejszyć oznaki starzenia i zminimalizować ciemne plamy. Ponadto, witamina C pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym.

To serum z witaminą C od Tsippora Shainhouse, dermatologa z certyfikatem zarządu w Los Angeles, zdobyło aprobatę tysięcy klientów Amazon. Ten produkt zawiera 22 procent witaminy C i jest odpowiedni dla wrażliwych typów skóry. Serum jest również wolne od substancji zapachowych i jest wolne od oleistości i lepkiej tekstury. Posiada również naturalny składnik o nazwie kwas hialuronowy.

Witamina C jest jednym z najbardziej przebadanych składników w pielęgnacji skóry, ale jest również zdradliwa w stosowaniu na skórze wrażliwej. Najlepiej stabilizuje się na niższym poziomie pH, dlatego najlepiej stosować ją w preparatach zawierających mniej niż 10 procent. Oprócz tego należy szukać produktów zawierających kwas askorbinowy o neutralnym pH, który jest molekularną wersją witaminy C. kwas hialuronowy

Serum z kwasem hialuronowym do twarzy wrażliwej to silny środek nawilżający, który zawiera duże ilości kwasu hialuronowego. Oprócz właściwości nawilżających, może również pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Jest również bezpieczny dla skóry wrażliwej, a także jest wolny od glutenu i okrucieństwa. Co więcej, nie pozostawia na twarzy uczucia tłustości.

Jego wysokie stężenie oznacza, że wnika głęboko w skórę, zapewniając jej nawilżenie. Można go mieszać z innymi silnymi składnikami, w tym niacynamidem, aby uzyskać bardzo silny środek nawilżający. Najlepiej jednak wybrać serum, które jest wolne od drażniących dodatków.

Serum z kwasem hialuronowym do twarzy wrażliwej jest polecane przez lekarzy i dermatologów jako produkt do pielęgnacji skóry, który może zapobiec pojawieniu się drobnych linii i zmarszczek. Zawiera kwas hialuronowy o podwójnej masie i witaminę C, która pomaga ujędrnić i nawilżyć skórę. Neutralizuje również wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenia skóry.

Kwas hialuronowy jest częstym składnikiem stosowanym w produktach do miejscowej pielęgnacji skóry. Działa jak humektant, co oznacza, że wchłania do 1000 razy więcej wody niż sam waży. Jest to naturalna substancja występująca w naszym organizmie. Jest również korzystny dla skóry tłustej i wrażliwej, ponieważ pomaga utrzymać wilgoć w skórze.

Kwas hialuronowy jest jednym z najbardziej korzystnych składników dla starzejącej się skóry. Pomaga zwalczać zmarszczki i zmniejsza transepidermalną utratę wody poprzez przyciąganie i wiązanie się z cząsteczkami wody. Pomaga również utrzymać wilgoć w skórze, dzięki czemu wygląda ona jędrniej i młodziej.

Kapsułki z kwasem hialuronowym

Jeśli cierpisz z powodu suchej, wrażliwej skóry, możesz rozważyć przyjmowanie suplementów z kwasem hialuronowym. Substancja ta znana jest z dużej zdolności zatrzymywania wody i występuje w wielu tkankach, w tym w skórze. Około połowa kwasu hialuronowego w Twoim organizmie znajduje się w skórze.

Związek ten znajduje się w macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM) skóry. Materiał ten znajduje się pomiędzy komórkami podstawowych warstw skóry i pomaga regulować funkcje komórkowe. Macierz zewnątrzkomórkowa składa się z wielu różnych cząsteczek, w tym kolagenu i glikozaminoglikanów. Kwas hialuronowy jest najobficiej występującą cząsteczką w ECM i ma kilka właściwości fizykochemicznych.

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem zdrowej skóry i odgrywa istotną rolę w gojeniu się ran. Wspomaga gojenie się ran poprzez kontrolowanie stanu zapalnego i przekierowywanie naczyń krwionośnych do uszkodzonej skóry. Kwas hialuronowy pomaga również w gojeniu się owrzodzeń stopy cukrzycowej szybciej niż standardowe opatrunki.

Suplementy kwasu hialuronowego są bezpieczne do stosowania na co dzień. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma dowodów na to, że powodują one szkodę. Nie ma jednak badań przeprowadzonych u osób poniżej 18 roku życia ani na kobietach w ciąży lub karmiących. Możliwe jest również wywołanie skutków ubocznych, jeśli przyjmuje się je w dużych dawkach.

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla większości typów skóry i rzadko wywołuje działania niepożądane, gdy jest stosowany miejscowo. Jednak zawsze należy wykonać test płatkowy przed użyciem jakichkolwiek produktów zawierających kwas hialuronowy. Chociaż przyjmowanie suplementów kwasu hialuronowego nie jest niebezpieczne, ważne jest, aby unikać wszelkich produktów zawierających konserwanty. Niektóre produkty mogą zawierać uwalniacze formaldehydu lub parabeny.

Kwas hialuronowy jest często łączony z kolagenem, aby zapewnić maksymalne korzyści w pielęgnacji skóry. Najlepszym sposobem na przyjęcie znaczącej dawki kolagenu jest forma proszku, ale tabletki są wygodne do przyjmowania i łatwe do połknięcia. Jedna kapsułka zawiera 120 miligramów kwasu hialuronowego, 100 miligramów witaminy C oraz kolagen hydrolizowany typu II.

Witamina B5

Jeśli masz wrażliwą twarz, możesz rozważyć zastosowanie serum z witaminą B5. Produkt ten jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry i pomaga zmniejszyć zaczerwienienia. Jest również humektantem, co czyni go pomocnym dla suchej skóry. Zmniejsza również ilość transepidermalnej utraty wody.

Pomaga również zmniejszyć owrzodzenia trądzikowe. Ma również właściwości przeciwzapalne i działa w celu naprawy bariery ochronnej skóry. Pomaga również regulować produkcję oleju i wygładza wygląd porów. Wyrównuje koloryt i teksturę skóry oraz poprawia jej elastyczność. Spowalnia również utratę kolagenu i wygładza szorstkie plamy.

Witamina B5 działa poprzez syntezę koenzymu A. Koenzym A jest ważny dla produkcji kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Pomaga również w tworzeniu sfingozyny, która pomaga w dostarczaniu wiadomości chemicznych do komórek. Witamina B5 pomaga również wątrobie bezpiecznie metabolizować toksyny i leki. Utrzymuje również zdrowy układ trawienny. Witamina B5 pomaga również organizmowi w wykorzystaniu witaminy B2 i kwasu pantotenowego.

Oprócz naprawy bariery skórnej, witamina B5 jest silnym humektantem. Wiąże wodę ze skórą, zapobiegając stanom zapalnym i podrażnieniom skóry. Witamina B5 jest powszechnie stosowana w produktach do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym. Jednak potrzeba więcej badań, aby potwierdzić, czy jest ona przydatna w naprawianiu uszkodzeń spowodowanych przez promienie UV.

Witamina B5 to rozpuszczalna w wodzie witamina, która występuje w żywności pochodzenia roślinnego. Jest częścią grupy witamin B-complex, które regulują kilka procesów fizjologicznych w organizmie. Witaminy te są uważane za budulec ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj witamina B5 jest dostępna w handlu jako kwas pantotenowy, substancja chemiczna, która jest syntetyzowana w laboratorium. Można ją znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry i jest również dostępna w formie alkoholu zwanego pantenolem.

Podobne tematy