Obwisła szyja – kilka przydatnych informacji

Obwisła szyja to powszechny problem związany ze starzeniem się, który może wynikać z różnych czynników, w tym przyrostu masy ciała, wiotkości mięśni i genetyki. Jednak ważne jest, aby znać najlepszy sposób leczenia go i uniknąć narażania swojego zdrowia. Ten artykuł zawiera kilka przydatnych informacji na temat sposobów radzenia sobie z tym stanem.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu edbeauty.pl

Przyrost masy ciała

Nadmiar tłuszczu na szyi jest nie tylko nieestetyczny, ale może również wpływać na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Istnieje kilka przyczyn nadmiaru tłuszczu na szyi, ale nadwaga jest zdecydowanie najczęstszą z nich. Na szczęście istnieją zabiegi, które mogą pomóc poprawić wygląd tego problemu.

Możesz schudnąć, aby zmniejszyć wygląd obwisłej skóry na szyi bez operacji. Jednak utrata znacznej ilości kilogramów może spowodować, że zwiotczała skóra stanie się trudniejsza do pokonania. Jednym ze sposobów walki z tym problemem jest włączenie do swojej rutyny pielęgnacyjnej kilku różnych naturalnych środków. Olej migdałowy, na przykład, zwiększa krążenie krwi w tym obszarze i pomaga stymulować produkcję kolagenu.

Możesz również użyć mini wałków do malowania, aby pomóc wyeliminować zwiotczałą skórę na szyi. Rolki te mogą pomóc w napięciu luźnej skóry i spłyceniu zmarszczek. Masowanie szyi za pomocą wałków może również pomóc w rozruszaniu mięśni twarzy. Masowanie luźnej skóry poprawi również krążenie krwi, co pobudzi naturalną reakcję przeciwstarzeniową Twojego organizmu.

Jeśli masz już dość obwisłej skóry na szyi, możesz rozważyć lifting szyi. Zabieg ten może usunąć nadmiar skóry i napiąć szyję, ale nie ma gwarancji, że poprawi on ogólny wygląd. Zabieg jest uważany za mało inwazyjny i może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub zmierzchowym.

Genetyka

Stworzenie dobrze zarysowanego dekoltu może znacząco poprawić Twój wygląd. Jednak luźna skóra szyi może być wynikiem wieku, wzrostu wagi lub uwarunkowań genetycznych. Słabo reaguje na ćwiczenia i większość dostępnych bez recepty zabiegów pielęgnacyjnych. Genetyka odgrywa również ważną rolę w powstawaniu podwójnego podbródka, który jest kolejną powszechną oznaką starzenia się.

Obwisła szyja występuje, gdy mięśnie podtrzymujące szyję nie są już wystarczająco silne, aby podtrzymywać skórę. Może to prowadzić do pojawienia się podwójnego podbródka i sprawić, że cała twarz będzie wyglądać na postarzoną. Większość ludzi w pewnym momencie swojego życia doświadcza pewnych form zwiotczenia, jednak jest ono szczególnie widoczne u kobiet. Możesz zapobiec zwiotczeniu skóry, ćwicząc mięśnie wokół szyi.

Jeśli uważasz, że przyczyną obwisłej szyi może być genetyka, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Chociaż istnieją pewne niechirurgiczne zabiegi, zabiegi te są nieskuteczne, gdy masz nadmiar tłuszczu na szyi. Standardowy lifting szyi, znany również jako rhytidectomia, wyciągnie skórę w górę i z powrotem w kierunku ucha. Przeszczep tłuszczu może być również stosowany w celu zmniejszenia złogów tłuszczu w okolicy szyi.

Nowe badanie przeprowadzone przez Francuskie Stowarzyszenie Statystyczne powiązało wariant genetyczny z powstawaniem obwisłości. Chociaż nie jest to rozstrzygające, pokazuje, że mężczyźni i kobiety, którzy mają nadwagę i nie stosują hormonalnej terapii zastępczej, są bardziej narażeni na rozwój obwisłości twarzy. Dodatkowo, kobiety posiadające dwa warianty genu MC1R były bardziej narażone na rozwój poważnego zwiotczenia twarzy.

Zwiotczałe mięśnie

Jeśli Twoja szyja jest obwisła, istnieje kilka sposobów na jej poprawę. Genetyka, luźne mięśnie i przyrost masy ciała to tylko niektóre z przyczyn. Jednakże, aby uzyskać bardziej trwałe rozwiązanie, lifting szyi pozostaje najlepszym rozwiązaniem. Istnieje również kilka mniej inwazyjnych metod poprawy szyi.

Jednym z najprostszych sposobów na napinanie mięśni szyi jest wykonywanie ćwiczeń zgięcia szyi. Ćwiczenia te mogą pomóc w utrzymaniu normalnego zakresu ruchu szyi, a jednocześnie zmniejszyć obwisłą skórę. Aby wykonać te ćwiczenia, zaangażuj mięśnie rdzenia podczas podnoszenia głowy w kierunku klatki piersiowej, a następnie przyciągnij łopatki z powrotem w kierunku głowy. Utrzymanie tej pozycji przez kilka sekund wystarczy, aby poczuć rozciąganie mięśni szyi.

Genetyka + starzenie się = obwisła szyja

Istnieje kilka różnych czynników, które przyczyniają się do procesu starzenia się szyi. Niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do posiadania obwisłej szyi, podczas gdy inni nie doświadczają tego problemu aż do połowy lat czterdziestych, kiedy skóra zaczęła już tracić część swojej elastyczności.

Zabiegi niechirurgiczne

Istnieje szereg niechirurgicznych zabiegów na obwisłą skórę szyi. Zabiegi te mogą pomóc w redukcji lub likwidacji zmarszczek. Ultherapy wykorzystuje energię ultradźwiękową do celowania w głębsze warstwy skóry, aby napiąć skórę szyi. Procedura ta jest bezbolesna i skuteczna w redukcji zmarszczek i zwiotczenia. Ultherapia może być również stosowana w leczeniu podwójnego podbródka, problemu spowodowanego nagromadzeniem tłuszczu pod brodą. Zastrzyki Kybella mogą pomóc wyeliminować te komórki tłuszczowe i nadać szczuplejszy wygląd.

Koszt niechirurgicznego zabiegu liftingu szyi będzie zależał od dostawcy i lokalizacji jego biura. Na przykład, procedura może kosztować więcej, jeśli pacjent mieszka w obszarze, gdzie procedura nie jest dostępna. Również poziom doświadczenia dostawcy będzie miał wpływ na cenę. Na przykład dr Michele Green, dermatolog w Nowym Jorku, będzie współpracować z pacjentami w celu opracowania planu leczenia dostosowanego do ich potrzeb.

Inną opcją jest konsultacja z dermatologiem, który specjalizuje się w niechirurgicznych zabiegach podnoszenia szyi. Niechirurgiczne zabiegi liftingu szyi mają na celu odbudowę utraconego kolagenu. Zabiegi te mogą obejmować użycie nieinwazyjnych laserów i iniekcji w celu odmłodzenia szyi. Niektóre niechirurgiczne zabiegi na obwisłą skórę szyi obejmują Kybella i Thermage. Zabiegi te są niechirurgiczne i nie wymagają przestojów.

Oprócz niechirurgicznych zabiegów podnoszenia szyi, Dr Kolker może również zalecić liposukcję w celu wzmocnienia obszaru szyi. Zabieg może być minimalnie inwazyjny lub bardziej inwazyjny i może obejmować napinanie mięśnia platysma.

Chirurgia

Chirurgia dla obwisłej szyi obejmuje usunięcie luźnej skóry i napinanie mięśni szyi. Procedura ta może dać dramatyczne wyniki i trwa przez lata. Chociaż procedura ta może być kosztowna, można ją wykonać u zdrowych osób w celu zmniejszenia obwisłej skóry. Zabiegi niechirurgiczne, takie jak Botox, mogą tymczasowo wyeliminować zwiotczałą skórę. Mogą one jednak powodować w przyszłości korekty.

Operacja na obwisłą szyję jest często wykonywana jako zabieg ambulatoryjny w znieczuleniu ogólnym lub sedacji dożylnej. Chirurg wykona małe nacięcia za każdym uchem i pod brodą. Podczas tego zabiegu usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu, a chirurg napina mięśnie. Dzięki temu uzyskuje się bardziej młodzieńczy wygląd.

Przed zabiegiem pacjenci muszą przejść konsultację w celu omówienia opcji chirurgicznych i pożądanego rezultatu. Chirurg wyjaśni proces, omówi potencjalne ryzyko i powikłania oraz zapewni, że zabieg przyniesie pożądane rezultaty. Pacjent otrzyma również instrukcje dotyczące opieki po zabiegu, aby zapewnić, że procedura przebiegnie bezproblemowo. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji, aby zapewnić udany wynik. Na przykład, unikanie palenia przed zabiegiem pomoże w szybszym gojeniu się ran.

Pacjenci poddawani zabiegowi liftingu szyi powinni być świadomi, że po zabiegu mogą odczuwać pewien ból, obrzęk i siniaki. Jednak ból ten jest łagodny i zazwyczaj może być kontrolowany za pomocą doustnych leków. Po zabiegu głowa i szyja zostaną owinięte bandażami, aby zapewnić komfortowy powrót do zdrowia. Drenaż rany zostanie usunięty następnego dnia, a szwy zostaną usunięte w ciągu kilku dni. Po zabiegu pacjenci powinni unikać noszenia ciasnych ubrań na głowie do czasu ustąpienia obrzęku.

Podobne tematy